REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Amica, mBank i PZU

Foto: Fotorzepa

1. Amica z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: Parkiet

Po udanym pierwszym kwartale drugi był dla producenta sprzętu AGD bardzo słaby. Notowania akcji spadły z poziomu 144 zł do 111 zł. Skala spadku jest taka duża, że średnia krocząca z 50 sesji zeszła poniżej 200-sesyjnej, tworząc formację krzyża śmierci. Ponadto MACD zakręcił w dół pod poziomem 0, a linie –DI/+DI/ADX przyjęły podażowy układ. Tym samym wzrosło ryzyko powrotu ceny na ścieżkę bessy. Potwierdzeniem tego scenariusza będzie pogłębienie dołka z listopada, czyli 95,96 zł. Oporem jest ostatni lokalny szczyt, czyli 124,6 zł.

2. mBank opuszcza dołem konsolidację

Foto: Parkiet

Od maja ubiegłego roku kurs akcji banku poruszał się horyzontalnie, a większość ruchów zamykała się w przedziale 460–370 zł. W minionym tygodniu dolna granica została sforsowana, co stanowi klasyczny sygnał sprzedaży. Mierząc zasięg ruchu szerokością konsolidacji, można się spodziewać zejścia notowań do nawet 280 zł. Na korzyść niedźwiedzi przemawiają m. in. aktywny sygnał sprzedaży wynikający z formacji krzyża śmierci, a także spadający MACD i układ linii –DI/+DI/ADX. Poziom 370 zł jest teraz oporem, a kolejną barierą 400 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA