Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Agroton, Budimex i Unimot

Foto: Bloomberg

Agroton

Foto: GG Parkiet

Krzyż śmierci na wykresie Agrotonu. Od końca lutego kurs akcji ukraińskiej spółki porusza się w wyraźnym trendzie spadkowym. W niecałe cztery miesiące papiery potaniały o 44 proc. Efekt jest taki, że na początku tego miesiąca średnia krocząca z 50 sesji spadła poniżej 200-sesyjnej, tworząc formację krzyża śmierci. W minionym tygodniu kurs dotarł już do 3,73 zł, a więc znalazł się zaledwie 3 gr nad ubiegłorocznym minimum. Jego przebicie będzie sygnałem do kontynuacji bessy. Najbliższy zasięg spadku to 3 zł. Z kolei oporem jest strefa 4,5–5,1 zł.

Budimex

Foto: GG Parkiet

Budimex pod presją podaży wszedł w układ bessy. Od ubiegłorocznego szczytu (287,85 zł) akcje budowlanej spółki straciły już 53 proc. (wliczając majowe odcięcie dywidendy). Na wykresie widoczny jest układ bessy, potwierdzony spadającymi średnimi kroczącymi z 50 i 200 sesji, a także zachowaniem wskaźników MACD i ADX. W piątek kurs akcji dotarł w porywach do 130 zł, a więc znalazł się najniżej od końca 2014 r. Kurs zaatakował tym samym 61,8-proc. zniesienie ostatniej hossy. Następny potencjalny cel niedźwiedzi to okolica 110 zł. Najbliższy opór to 165 zł.

Unimot

Foto: GG Parkiet

Unimot nie może zatrzymać trendu spadkowego. Kurs akcji przedstawiciela branży paliwowej porusza się w książkowym trendzie spadkowym od początku ubiegłego roku. Bessa zaczęła się z poziomu 90 zł, a w minionym tygodniu kurs wyznaczył nowy dołek -11,3 zł. Dominację niedźwiedzi potwierdzają spadające średnie kroczące z 50 i 200 sesji, a także zachowanie MACD i ADX. Linia trendu spadkowego znajduje się obecnie na poziomie 18,3 zł i do tego poziomu na wykresie obowiązuje układ bessy. Z technicznego punktu widzenia nie widać argumentów za zmianą trendu.

Powiązane artykuły