Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Ifirma kontynuuje hossę i przekracza 10 zł

Foto: GG Parkiet

Przedstawiciel WIG-Informatyka to spółka pod strategię „kup i trzymaj". Notowania akcji znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym, poruszają się powyżej średnich z 50 i 200 sesji. Pierwsza od grudnia stanowi wsparcie nie do przejścia, a druga od dwóch lat zatrzymuje silniejsze tąpnięcia. W minionym tygodniu cena przebiła poprzedni szczyt hossy, 10 zł, i wyznaczyła historyczny szczyt 11,95 zł. To klasyczny sygnał kontynuacji. Oscylatory są już wysoko, więc należy liczyć się z ryzykiem schłodzenia. Najbliższe wsparcia to 10 i 9 zł.

2. Eurotel schłodzony, ale zatrzymany na średniej

Foto: GG Parkiet

Telekomunikacyjny diler, podobnie jak Ifirma, jest w układzie hossy. Różnica polega na tym, że w czerwcu, zamiast bić rekordy, kurs wszedł w fazę schłodzenia. Strata od początku miesiąca przekraczała w porywach 15 proc., co było jednym z najgorszych wyników na GPW. Co jednak istotne, fala spadkowa zatrzymała się nad 50-sesyjną średnią, a spadające słupki wolumenu sugerują koniec fazy dystrybucji. Do tego dochodzą schłodzone oscylatory RSI i MACD. Na tej podstawie uzasadnione jest oczekiwanie kolejnego ataku na szczyt. Opór to 53,45 zł, a wsparcie – 42 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.