REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Arctic Paper najwyżej od trzech lat

Foto: GG Parkiet

W czwartek kurs akcji producenta papieru rósł w porywach do 5,08 zł. To oznacza, że odrobił całość strat po ostatnim załamaniu i wrócił na wzrostową ścieżkę. Bo patrząc w perspektywie roku, na wykresie cały czas obowiązuje układ wzrostowy. Korekty spadkowe są wprawdzie dość dotkliwe, ale regularnie cena wraca na szczyt. 5,08 zł to najwyższy poziom od trzech lat. Średnie z 50 i 200 sesji rosną, a MACD i RSI(14) wciąż mają przestrzeń do zwyżek. Najbliższy cel to okolica 6,6 zł. Warto dodać, że przy 5 zł jest ryzyko podwójnego szczytu. Wsparcie jest w strefie 4–4,2 zł.

2. Trakcja testuje dzienną dwusetkę

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji budowlanej spółki porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym, ale w ostatnim czasie wykonał mocny zwrot na północ. Od marcowego dołka papiery podrożały już o 82 proc. Szczególną uwagę zwraca jednak wtorkowa świeca. Długi biały korpus (cena wzrosła o 19 proc.), czyli tzw. marubozu, doprowadził kurs do średniej z 200 sesji. Na razie ruchomy opór skutecznie odparł atak popytu, ale kurs utrzymuje się w krótkoterminowym układzie wzrostowym i nie można wykluczyć ponownego ataku. 1,7 zł jest najbliższym celem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA