Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Biomed-Lublin, Tauron i One More Level

Aktualizacja danych: 22.01.2020, godz. 15.45
Foto: Adobestock

1. Biomed-Lublin z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: GG Parkiet

Noworoczne podejście kursu akcji lubelskiej spółki pod strefę oporową (10 zł), wyznaczoną przez lokalne dołki z 2020 r., zakończyło się zwrotem na południe. W minionym tygodniu kurs wrócił w okolicę 8,5 zł, a średnia z 50 sesji przebiła w dół 200-sesyjną, tworząc formację krzyża śmierci. Taki układ wspiera spadkowy scenariusz w dłuższym horyzoncie czasowym. Jego potwierdzeniem będzie zejście poniżej dna spadkowego trendu, które znajduje się na poziomie 7,58 zł. To jest najbliższe wsparcie. Oporem jest okolica pułapu 12 zł.

2. Tauron z problemami przy oporze 3 zł

Foto: GG Parkiet

Od listopada akcje energetycznej spółki podrożały o 50 proc. Skala zwyżki jest tak duża, że średnia z 50 sesji zwróciła się ku górze, a 200-sesyjna utrzymała wzrostowe nachylenie. W szerszym ujęciu układ techniczny wygląda byczo. W minionym tygodniu cena konsolidowała się jednak przy 3 zł, pokazując symptomy niemocy. Poziom ten to opór, wyznaczony przez szczyt z lipca 2020 r., przy którym powstała wówczas formacja RGR. Przegrzany oscylator RSI i zawracający w dół MACD zwiększają ryzyko korekty. Najbliższe wsparcie to 2,5 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.