REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Budownictwo. Rentowność branży nadal pod presją

Erbud zgromadził rekordowy portfel zamówień, ale spodziewa się w tym roku rentowności operacyjnej rzędu 1,5–2 proc. Polimex-Mostostal po I kwartale pod kreską w całym roku zamierza wyjść na plus.

Krzysztof Figat, prezes Polimeksu-Mostostalu, spodziewa się, że grupa zakończy 2019 r. z zyskiem.

Foto: materiały prasowe

Nawet o 11,6 proc., do 2,13 zł, spadały w środę notowania Polimeksu–Mostostalu – kontrolowana pośrednio przez Skarb Państwa budowlana grupa wykazała znaczące pogorszenie wyników w I kwartale, notując 11,5 mln zł straty operacyjnej i niemal 18 mln zł straty netto. Celem jest dodatni wynik w całym roku.

Z kolei kurs Erbudu rósł o nawet 3,5 proc., do 11,85 zł – choć przy śladowych obrotach. Grupa, mimo znaczącego wzrostu przychodów, zanotowała znacznie słabszy wzrost wyniku operacyjnego. Rentowność na tym poziomie w całym 2019 r. może być niższa od spodziewanej jeszcze półtora miesiąca temu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA