Budownictwo

Cavatina z dużą umową

Mimo pandemii popyt na biura na rynkach regionalnych jest wysoki.
Foto: materiały prasowe

Notowany na Catalyst deweloper wynajął 16,6 tys. mkw. w kompleksie Global Office Park w Katowicach. Firma ING Tech Poland, dostawca usług IT i biznesowych, wspierający transformację cyfrową ING na całym świecie, podpisała umowę najmu 14,5 tys. mkw. dla swoich zespołów oraz dodatkowo ponad 2 tys. na stworzenie „Gravity Point" – strefy ogólnodostępnej dla społeczności Katowic. Grupa ING skorzystała z doświadczeń w Amsterdamie, gdzie powstało środowisko sprzyjające współpracy między biznesem, uczelniami i lokalnymi przedsiębiorstwami. ING Tech Poland wprowadzi się do biurowca w lipcu 2022 r. jak podkreśla Cavatina, transakcja jest ważnym sygnałem popytu i potencjału katowickiego rynku oraz odporności rynków regionalnych na wyzwania minionego roku.

Global Office Park to projekt wielofunkcyjny, składający się z dwóch wież biurowych i wieży z 670 mieszkaniami, osadzonych na podium z funkcjami handlowo-usługowymi. Część biurowa liczy 59 tys. mkw., z czego ponad 40 proc. jest już wynajęte.

W grudniu Cavatina pozyskała 20 mln zł z emisji 3,5-letnich obligacji serii E, które w styczniu trafiły do obrotu na Catalyst. Papiery są oprocentowane według stawki WIBOR 6M + 6,5 pkt proc. marży. Wpływy z emisji mają zostać wykorzystane na finansowanie bieżącej działalności operacyjnej, w szczególności na zakup gruntów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.