REKLAMA
REKLAMA

Biznes i sport

Z pubu do pałacu

Biznes i sport › W Londynie trwają mistrzostwa świata w rzucaniu lotkami do tarczy – PDC World Darts Championship. W Alexandra Palace widać, jak prostą rozrywkę brytyjskiego ludu w ćwierć wieku można zmienić w milionowy biznes.

Krzysztof Ratajski, „The Polish Eagle”, został rozstawiony, zaczął grę od drugiej rundy i już wygrał 3–1 z austriackim rywalem.

Foto: EAST NEWS

Każdego roku o tej porze do szacownego budynku Alexandra Palace (brytyjscy miłośnicy darts mówią: Ally Pally) w północnym Londynie przybywa ponad 80 tysięcy ludzi oglądać najważniejsze zawody w tym sporcie. Rywalizacja trwa ponad dwa tygodnie grudnia, z wielkim finałem w pierwszy dzień nowego roku. Bywalcy twierdzą, nie bez racji, że w historycznym anturażu udało się połączyć knajpiany nastrój zabawy z imprezą sportową światowej klasy.

Oficjalna nazwa to 2020 William Hill World Darts Championship. Sponsor tytularny,

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA