Biura maklerskie

TFI i domy maklerskie zasypane dokumentami

Ministerstwo Finansów opublikowało ostateczne – uwzględniające uwagi zgłoszone w toku konsultacji społecznych – projekty zmian ustawowych wdrażające unijną dyrektywę MiFID II.
Foto: Fotorzepa/Piotr Nowak

Ani w projekcie zmian do ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, ani w projekcie noweli ustawy o funduszach inwestycyjnych nie znalazły się proponowane przez Komisję Nadzoru Finansowego rozwiązania dotyczące ograniczenia maksymalnej opłaty za zarządzanie funduszami do 2 proc.

Rewolucja w TFI...

Mimo to TFI czeka prawdziwa rewolucja. – Po pierwsze, z początkiem 2019 r. minister finansów zyska kompetencję, aby – po zasięgnięciu opinii KNF – określić w drodze rozporządzenia maksymalne stawki opłaty stałej za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi otwartymi (FIO) i specjalistycznymi funduszami inwestycyjnymi otwartymi (SFIO) (art. 8 ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw) – zwraca uwagę Mariusz Biały, prawnik w kancelarii KRW Legal.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.