W ubiegłym tygodniu zielono światło na transakcję dała Komisja Nadzoru Finansowego. - Przejęcie TMS to początek nowego, ekscytującego etapu rozwoju dla Oanda. Dzięki transakcji nie tylko zwiększymy skalę działalności na polskim rynku, ale również będziemy mogli poszerzyć zasięg geograficzny w regionie bałtyckim i Europy Wschodniej. Nabycie polskiej spółki to dla nas również szansa na wzmocnienie kompleksowej oferty, na czym skorzystają klienci na całym świecie. Bardzo cieszymy się na dołączenie zespołu TMS do naszych szeregów – wskazuje Gavin Bambury, prezes Oanda.

- Bazując na światowej marce i doświadczeniu, Oanda od wielu lat łączy innowacyjność z przełomową technologią, aby dostarczać najwyższej klasy obsługę i produkty do inwestowania online dla klientów na całym świecie. Jesteśmy zachwyceni, że stajemy się częścią rodziny Oanda w tak ciekawym momencie w 25-letniej historii firmy – dodaje Marcin Niewiadomski, prezes TMS Brokers.

Wartości transakcje nie podano do publicznej wiadomości. Warto jednak zauważyć, że przejęcie TMS to druga inwestycja Oanda w Polsce w ostatnich miesiącach. 2020 r. firma otworzyła w Krakowie centrum usług wspólnych, które aktualnie zatrudnia prawie 100 osób.

- Transakcja obejmująca TMS wpisuje się w ambitny plan rozwoju, stanowiąc pierwsze z szeregu strategicznych przejęć, których zamierzamy dokonać w nadchodzących latach w ramach wzmacniania naszej reputacji jako jednej z najbardziej zaufanych na świecie firm oferujących usługi dla inwestorów detalicznych – dodaje Gavin Bambury.