REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiany w zarządzie BOŚ

Do zarządu Banku Ochrony Środowiska dołączy Jerzy Zań, ostatnio związany z mBankiem a wcześniej Aliorem.
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak mw Michał Walczak

Dzisiaj rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała Jerzego Zania na stanowisko wiceprezesa nadzorującego obszar biznesowy banku z dniem 4 listopada. Do tego czasu delegowany do zarządu nadal będzie Emil Ślązak, członek rady nadzorczej, który sprawuję tę czasową funkcję w zarządzie od 19 czerwca, gdy zrezygnował z zasiadania w nim Konrad Raczkowski.

Od dnia 4 listopada zarząd Banku Ochrony Środowiska będą stanowili Bogusław Białowąs (prezes) Arkadiusz Garbarczyk i Jerzy Zań (wiceprezesi).

Zań ma duże doświadczenie związane z sektorem bankowym. Od 20 lat specjalizuje się w zarządzaniu sprzedażą, ofertą produktową, dochodowością, back office, customer service oraz strukturyzacji i wdrażaniu rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie, jako dyrektor rozwoju produktów w mBanku, kierował zespołem odpowiedzialnym za rozwój, projekty i utrzymanie oferty produktowej. W latach 2016 -2018 związany z Aliorem, gdzie był dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym m. in. za prace pionu Bankowości Cyfrowej i Sprzedaży Zdalnej. Według informacji BOŚ jest zwolennikiem digitalizacji, nowych technologii i ich zastosowań w bankowości w celu zwiększenia sprzedaży oraz podniesienia efektywności. Wiedzę z tego zakresu wykorzystywał pracując przez kilka lat dla Banku BPH, w którym był m.in. dyrektorem zarządzającym Departamentu Produktów Bankowości Przedsiębiorstw oraz dyrektorem zarządzającym Obszarem Bankowości Transakcyjnej, a także w Pekao, gdzie zarządzał Biurem Bankowości Elektronicznej i Płatności.

- Życzymy p. Zaniowi wielu sukcesów w kierowaniu obszarem biznesowym banku. Jesteśmy przekonani, że jego cenne doświadczenie bankowe wzmocni zespół BOŚ Banku, a tym samym przełoży się na jeszcze większą efektywność realizowanej przez bank strategii – mówi Wojciech Wardacki, przewodniczący rady nadzorczej BOŚ.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA