Banki

Czy to koniec roszad kadrowych w PKO BP?

Po zmianie prezesa bank deklaruje realizację obecnej strategii. Chce przeprowadzić uchwalone już ugody z frankowiczami i wypłacać dywidendy.

Jan Emeryk Rościszewski, nowy prezes PKO BP, zapowiada kontynuację cyfryzacji banku.

Foto: materiały prasowe

Neutralnie zareagowały w środę notowania akcji PKO BP na informacje o powołaniu Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa. Jego nominacja nie jest zaskoczeniem, wymieniany był jako główny kandydat do zastąpienia Zbigniewa Jagiełły.

Utrzymanie pozycji

– To dla mnie wielkie wyróżnienie i wymagające wyzwanie. Podejmuję je z pokorą i ze świadomością ogromnej odpowiedzialności, jaka wiąże się ze sterowaniem organizacją o takiej skali. W najbliższej perspektywie w banku skupimy się na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej. Właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji – mówi Rościszewski, który od lipca 2016 r. był wiceprezesem PKO BP, odpowiadał za bankowość detaliczną. Ma 30-letnie doświadczenie, był m.in. prezesem w TUnŻ Cardif Polska i dyrektorem generalnym Cardif Assurance Risques Divers Polska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.