REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Dobry czas dla Chin

Końcówka pierwszego kwartału okazała się bardzo dobra dla Państwa Środka. PMI dla sektora przemysłowego w marcu wrócił ponad poziom 50 pkt. Dodatkowo akcje chińskich spółek notują ostatnio solidne zwyżki.
Foto: AFP
Foto: parkiet.com

Bloomberg Next China zaprezentował na wykresie formę chińskich akcji na tle światowych rynków (jako MSCI World Index). Na przedstawionej grafice widać, że od połowy lutego ChiNext Index i Shanghai Composite Index zachowują się znacznie lepiej niż globalne akcje.

Zwyżki na rynku akcji w Państwie Środka mogą jeszcze potrwać, ponieważ dużą dawkę optymizmu zapewnił wyraźny wzrost PMI dla sektora przemysłowego. Ponowne przebicie poziomu 50 pkt zaskoczyło wielu ekspertów, jak np. Jeroena Bloklanda.

Dynamiczne odbicie PMI zostało zinterpretowane jako potwierdzenie, że rządowa stymulacja (np. obniżenie VAT) zaczyna przynosić rezultaty. Nie można także zapomnieć o tym, że coraz częściej pojawiają się głosy o zbliżającym się porozumieniu Chin z USA i zakończeniu tzw. wojny handlowej. Zakończenie tego sporu może dalej wspierać akcje z Państwa Środka.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA