Akademia inwestycyjna

Różne formy dobrowolnego oszczędzania na emeryturę

Foto: Adobestock

PPK | Najnowszym programem długoterminowego oszczędzania, stopniowo wprowadzanym w naszym kraju od ubiegłego roku, są pracownicze plany kapitałowe (PPK). Do programu może przystąpić każdy zatrudniony, który podlega obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym.

Od 1 lipca 2019 r. jako pierwsze do systemu weszły największe przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób. Teraz trwa etap drugi i trzeci (nałożyły się z powodu epidemii koronawirusa). Do 10 listopada 2020 r. swoich pracowników do PPK powinny zapisać firmy mające co najmniej 50 pracowników oraz te z co najmniej 20-osobową załogą. W 2021 r. to samo będą musiały zrobić pozostałe podmioty oraz jednostki należące do sektora finansów publicznych niezależnie od tego, ile osób zatrudniają.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.