Akademia inwestycyjna

Bitcoin: propozycja dla inwestorów o stalowych nerwach

Wielu fanów kryptowaluty traktuje ją jako cyfrowy odpowiednik złota ze względu na ograniczoną podaż. I zakłada, że jej kurs w długim terminie będzie rósł. Ale nawet ci, którzy wierzą w taki scenariusz, powinni się przygotować na ogromne wahania notowań. Bywa, że w ciągu kilku miesięcy cena spada o 90 proc.
Foto: Adobestock

W ciągu ostatnich czterech lat było sześć tygodni, w czasie których wycena bitcoina spadła o ponad 20 proc. (w skrajnym przypadku nawet o 34,5 proc.). Tygodni, w których spadek przekraczał 10 proc., było aż 24. W uproszczeniu oznacza to, że między jednym a drugim poniedziałkiem wartość ulokowanych oszczędności mogła stopnieć o 10 proc., a nawet o 34,5 proc.

Czy jesteś w stanie zaakceptować tak duże ryzyko inwestycyjne? Z pewnością wiele osób udzieli przeczącej odpowiedzi. Oni powinni trzymać się od kryptowalut z daleka. Co nie oznacza, że podstawowa wiedza o inwestowaniu w cyfrowe aktywa się nie przyda.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.