Przedstawiciele windykatora liczą na podtrzymanie pozytywnych trendów, ale i na przełom w inwestycjach. Mają być one finansowane m.in. emisją obligacji. Prospekt w tej sprawie jest procedowany w Komisji Nadzoru Finansowego. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, aby zwiększyć zakupy nowych portfeli wierzytelności, gdy warunki rynkowe będą sprzyjające. Spodziewamy się, że po zastoju wywołanym przez pandemię sytuacja na rynku obrotu wierzytelnościami zacznie się normalizować – wróci do poziomu z 2019 r. – co przełoży się na rosnącą podaż portfeli w kolejnych okresach, stwarzając nam dobre warunki do inwestycji – wskazuje Krzysztof Borusowski, prezes Bestu.