USA: W Beżowej Księdze FED przyznano, że gospodarka rozwijała się w tempie od niewielkiego do umiarkowanego (wcześniej pisano głównie o niewielkim tempie).
Uwagę zwróciły bardziej optymistyczne wpisy nt. rynku pracy – w kilku okręgach zanotowano szybszy wzrost dynamiki płac. Głos zabrał też Robert Kaplan z FED w Dallas (w FOMC w tym roku), którego zdaniem FED powinien podwyższać stopy stopniowo (nie zabrał stanowiska odnośnie szans, co do ruchu w marcu). Agencje koncentrują się dzisiaj jednak głównie na słowach Lael Brainard z zarządu FED, której zdaniem możliwy jest scenariusz podwyżki stóp procentowych w niedługim czasie, gdyż cele FED (zatrudnienie i inflacja) są bliskie realizacji. Zgodziła się też ona z tym, że będzie trzeba rozważyć kwestię ograniczenia obecnego bilansu FED, ale dopiero w sytuacji kiedy zobaczymy kilka podwyżek stóp. Przyznała jednak, ze trudno jest obecnie szacować skalę stymulacji fiskalnej ze strony administracji Trumpa, ale trzeba mieć na uwadze, że na początku wpłynie to na wzrost inflacji i tym samym wymusi wzrost stóp procentowych.
Australia: Nadwyżka w handlu zagranicznym w styczniu spadła z 3,334 mld AUD po rewizji do 1,302 mld AUD (szacowano wzrost do 3,8 mld AUD). Import wzrósł o 4 proc. m/m, a eksport spadł o 3 proc. m/m. Poznaliśmy też odczyt dotyczący wydanych pozwoleń na budowę domów (w styczniu wzrost o 1,8 proc. m/m, ale spadek o 12,0 proc. r/r).
Wielka Brytania: Indeks PMI dla sektora budowlanego wzrósł w lutym do 52,5 pkt. z 52,2 pkt. w styczniu (szacowano 52,2 pkt.).
Eurostrefa: Wstępna inflacja HICP w strefie euro wypadła w lutym zgodnie z oczekiwaniami rosnąc do 2,0 proc. r/r z 1,8 proc. r/r. W ujęciu bazowym pozostała na poziomie 0,9 proc. r/r (też zgodnie z konsensusem).