W mijającym roku jedną najciekawszych kampanii miała Aviva, która zaangażowała się w walkę ze smogiem w ramach akcji „Wiem, czym oddycham", ale inni asekuratorzy także starają się łączyć swoją podstawową działalność z aktywnością, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, edukacji czy ochrony środowiska.

– Filarem naszej działalności społecznej są programy prewencyjne. Są to inicjatywy, których głównym celem jest przeciwdziałanie wypadkom i zmniejszenie ich skutków oraz wspieranie aktywności, która promuje profilaktykę zdrowotną – tłumaczy Marek Baran, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w PZU.

Zaangażowanie towarzystw widać szczególnie tam, gdzie kampanie społeczne mogą się przyczynić do ograniczenia ryzyka i wzrostu świadomości ubezpieczeniowej. I tak Nationale-Nederlanden, Axa oraz Prudential angażują się w inicjatywy związane z edukacją finansową, Ergo Hestia zaś kładzie nacisk m.in. na zwiększanie bezpieczeństwa na drogach. Towarzystwa wspierają też kulturę (np. Uniqa poprawia przestrzeń miejską w Łodzi).

Ubezpieczyciele włączają się też w działania ponad granicami. Generali ruszyło z inicjatywą Human Safety Net, której jednym z filarów jest wspierania aktywizacji zawodowej uchodźców. W Polsce pomoc uchodźcom nie ma szans na zdobycie dużej popularności, ubezpieczyciel skupi się zatem na pomocy noworodkom zagrożonym śmiercią łóżeczkową.