Cyfrowy Polsat przejął kanały telewizyjne 4Fun TV

Grupa Cyfrowy Polsat przejęła kontrolę nad trzema kanałami z grupy 4 Fun oraz branżowym serwisem naEkranie.pl. Znamy warunki transakcji.

Publikacja: 21.07.2023 14:04

Zygmunt Solorz inwestuje nie tylko w energetykę

Zygmunt Solorz inwestuje nie tylko w energetykę

Foto: materiały prasowe

Grupa Cyfrowy Polsat (używa szyldu Polsat Plus) przejęła kontrolę nad kanałami telewizyjnymi z grupy 4Fun. Jak podała w komunikacie prasowym, została  większościowym udziałowcem dwóch spółek, które posiadają kanały: 4Fun.tv, 4Fun Kids i 4Fun Dance oraz serwis branżowy naEkranie.pl.

„Spółki zawarły jednocześnie wieloletnią umowę inwestycyjną na mocy której wspólnie będą rozwijać dotychczasowe biznesy 4FUN i naEKRANIE.pl” – podał Cyfrowy Polsat.

Prezesem przejętych firm pozostać ma Mateusz Górecki. Jest także ich współwłaścicielem.

- Nabycie udziałów w 4Fun i naEkranie.pl traktujemy jako długoterminową inwestycję. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu aktywnemu wsparciu i zaangażowaniu pozycja i znaczenie obu marek będą dynamicznie rosły – zapewnił cytowany w komunikacie Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Z kolei Mateusz Górecki ocenił, że kierowane przez niego firmy wspólnie z grupą Polsat Plus mogą osiągnąć znacznie więcej i szybciej, a roztacza się przez nimi „świetlana przyszłość”.

Ile Grupa Cyfrowy Polsat zapłaciła za udziały w nabytych firmach, w informacji prasowej nie podano.

Warunki części transakcji ujawniła natomiast notowana na giełdzie spółka Digital Network (d. 4Fun Media).

Odtajniła ona informacją poufną w sprawie sprzedaży udziałów w spółce naEkranie.pl. Wynika z niej, że decyzja zapadła w listopadzie 2022 r.

Digital Network sprzedała 51 proc. udziałów w spółce naEkranie.pl Sp. z o.o. na rzecz Polsat Investments Ltd. za 9,2 mln zł, odnotowując około 7 mln zł zysku netto.

Kanały telewizyjne z grupy 4Fun zostały wcześniej sprzedane przez giełdową firmę. Należały do niej do 2020 r. gdy to zostały sprzedane wraz ze spółką 4Fun Sp. z o.o. za nieco ponad 5,36 mln zł głównemu akcjonariuszowi – spółce Epicom.

Sprzedaż udziałów spółki 4fun Sp. z o.o. oznacza zakończenie działalności emitenta w segmencie telewizyjnym, który w ocenie Zarządu ma przed sobą bardzo ograniczone perspektywy wzrostu. W obecnym kształcie rynek ten jest bardzo nasycony z uwagi na ogromną ilość nadawców, wśród których prym wiedzie kilku dużych grup mediowych” – podano wówczas w komunikacie giełdowym.

Dziś kurs akcji Digital Network na giełdzie zyskuje 8,8 proc. i walor kosztuje 13,6 zł.

Technologie
Walka o Brand24. Semrush: 1,5 zł to nasze ostatnie słowo
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Technologie
Ludzie Cyfrowego Polsatu o kursie i dywidendzie. Co czeka giełdowych inwestorów?
Technologie
Nvidia największą spółką na świecie. Kiedy osiągnie 4 bln dolarów kapitalizacji?
Technologie
Nvidia największą spółką świata. Powtórzy historię Cisco z bańki dot-com?
Technologie
Szaleństwo na akcjach telekomu z Gdańska. Dwóch chętnych inwestorów
Technologie
W 4 lata zyski się potroiły, a kurs dołuje. Analitycy tłumaczą, o co chodzi z Tekstem