Longterm Games zadebiutuje na małej giełdzie

Spółka z branży gier, założona w 2020 r. przez znanego inwestora Alberta Rokickiego, 10 października wejdzie na NewConnect.

Publikacja: 06.10.2022 12:32

Albert Rokicki

Albert Rokicki

Foto: materiały prasowe

Spółka przygotowuje się do premiery swojej debiutanckiej gry „Space Tail: Every Journey Leads Home”. Albert Rokicki, prezes Longterm Games zapowiedział, że w planach jest jednoczesne  wypuszczenie gry na Steamie, GOGu i Nintendo Switch. Z kolei w I kwartale 2023 r. gra ma trafić na  konsole Sony i Microsoft.

  - Jesteśmy bardzo zadowoleni z ocen demo gry – informuje prezes. Na Steamie demo zebrało 97 proc. pozytywnych opinii. Gra opowiada historię psa, podróżującego przez kosmos. Premiera zaplanowana jest na IV kwartał.  Nad produkcją obecnie pracuje 12 osób, w tym 10  zatrudnionych jest na umowę o dzieło, a pozostałe współpracują w ramach umowy B2B.

Studio zostało założone przez trzy osoby: Alberta Rokickiego, Roberta Ogłodzińskiego oraz Adriana Przybylskiego.

Na koniec czerwca 2022 r. spółka miała 1,2 mln zł środków pieniężnych. W ocenie zarządu posiadana gotówka zaspokoi zapotrzebowanie na finansowanie przynajmniej do czasu rozpoczęcia sprzedaży pierwszej produkcji.

„W ocenie zarządu obecnie posiadany stan środków pieniężnych dostępnych na rachunku bankowym spółki może zapewnić finansowania najdłużej do połowy 2023 r. (przy założeniu braku realizacji jakichkolwiek przychodów ze sprzedaży)”  - czytamy w dokumencie informacyjnym.

Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją