Gra „Dinosaur Fossil Hunter” zadebiutowała na rynku 4 maja 2022 r. W pierwszym miesiącu od premiery zakupionych zostało około 22 tys. egzemplarzy, a do dzisiaj gra zyskała ponad 27,7 tys. nabywców. Obecnie na Steamie średni odsetek pozytywnych komentarzy to 74 proc., a po uwzględnieniu tylko tych z ostatnich 30 dni rośnie do 86 proc. Wzrost ten wynika z aktualizowania gry.

„ W sierpniu planujemy wypuścić bardzo dużą aktualizację, która oprócz poprawek wprowadza do gry znaczną ilość nowych elementów – m.in. nowe gatunki dinozaurów, nową mapę czy achievementy” - czytamy w raporcie za II kwartał. Zarząd podkreśla, że gra z nawiązką zwróciła już poniesione na nią nakłady finansowe. Tytuł jest autorską produkcją studia, natomiast korzystało ono z pomocy wydawniczej PlayWaya oraz centrum testów tej firmy.

Oprócz aktualizacji, Pyramid Games zapowiada też DLC. Studio pracuje również nad portem gry „Dinosaur Fossil Hunter” na konsolę Xbox, rozważa też port na PlayStation.

W II kwartale 2022 r. przychody studia urosły do 1,85 mln zł z 0,56 mln zł rok wcześniej. Na poziomie operacyjnym jest prawie 0,8 mln zł zysku wobec 0,2 mln zł straty rok wcześniej. Z kolei na poziomie netto w II kwartale 2022 r. zysk wyniósł prawie 0,9 mln zł wobec 0,2 mln zł straty rok wcześniej.

„Na ten moment wyniki prezentują się więc znacznie lepiej niż ubiegłoroczne i dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać tę tendencję w kolejnych kwartałach” – deklaruje zarząd w raporcie.

Pyramid Games zadebiutowało na NewConnect w 2020 r. z kursem odniesienia wynoszącym 20 zł. Teraz kurs wynosi 34 zł.

Obecnie zespół przygotowuje się do premiery gry „ZooKeeper”, która trafi do sprzedaży 18 sierpnia. Natomiast najważniejszą tegoroczną premierą dla studia będzie „Occupy Mars: The Game”.