Polkomtel zmienia regulamin 1 lipca. Dzięki temu klienci sieci mieli prawo do wypowiedzenia umowy, nie ponosząc przy tym kary za jej zerwanie. Polkomtel nie chce ujawnić, ile osób postanowiło skorzystać z tej możliwości.
Na podstawie danych uzyskanych od spółki można jednak powiedzieć, że na przestrzeni ostatniego miesiąca (czyli w okresie, kiedy można było już składać wnioski o rozwiązanie umowy) wskaźnik churn wzrósł zaledwie o kilka setnych procent.
Operator nie ukrywa też, że podjął działania zmierzające do ograniczenia skutków zmiany regulaminu i podjętej przez konkurencję kampanii mającej na celu przejęcie klientów sieci.– W tym tygodniu podjęliśmy akcję, mającą przekonać osoby, które, głównie za sprawą impulsu i namów konkurencji, postanowiły złożyć wnioski, by z nami pozostały – mówi Aleksandra Gieros-Brzezińska z Polkomtela. Dodaje, że do ubiegłego piątku spośród składających wnioski około 6 tys. osób zmieniło zdanie i postanowiło jednak zostać w sieci Plus.
Jak spółka walczy o klientów? – Trzeba pamiętać, że znamy preferencje klientów korzystających z usług Plusa. Wiemy więc, z jakich usług chętniej korzystają. W wielu przypadkach udaje się przekonać ich, by pozostali z nami na dotychczasowych warunkach, w innych natomiast dostosowujemy ofertę do ich aktualnych oczekiwań – mówi Gieros-Brzezińska.
Jej zdaniem, z badań Millward Brown SMG/KRC wynika, że Plus ma największy odsetek klientów lojalnych wobec operatora. – Teraz, negocjując z klientami, możemy się o tym przekonać – stwierdza Gieros-Brzezińska.