Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Tomasz Laudy, prezes Qumaka, podkreśla, że sytuacja finansowa spółki jest stabilna.
Na 19 maja zwołano walne zgromadzenie, podczas którego akcjonariusze będą decydować o emisji obligacji. Informatyczna spółka chce pozyskać do 30 mln zł. W pierwszej kolejności wyemituje obligacje zwykłe, ponieważ nie wymaga to długotrwałych formalności. Jednak jeśli nie uda jej się pozyskać zakładanej kwoty, zaproponuje emisję obligacji zamiennych. Kolejnym celem będzie zrefinansowanie papierów dłużnych emisją akcji. Jej warunki na razie nie są znane.
Zarząd sygnalizuje, że chce skierować emisję obligacji do największych akcjonariuszy. To przede wszystkim OFE i fundusze inwestycyjne. Tylko te, które są ponad 5-proc. progiem, łącznie kontrolują niemal 45 proc. kapitału. Niedawno zaangażowanie w akcje Qumaka zwiększył Altus TFI, przekraczając 10 proc. Zapytaliśmy go, czy zamierza wziąć udział w emisji obligacji, ale do czasu zamknięcia tego wydania gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?