Sare: Spółka nie planuje wyjścia z giełdy

Branża e-mail marketingu szykuje się na intensywną końcówkę roku. Pierwsze półrocze było trudne, co wynikało m.in. z późnego przygotowania niektórych firm do wejścia w życie RODO oraz niezrozumienia tej regulacji.

Publikacja: 31.10.2018 05:03

Dariusz Piekarski, prezes Sare

Dariusz Piekarski, prezes Sare

Foto: Archiwum

– W związku z tym mogliśmy zaobserwować ostrożne podejście klientów do realizowanych kampanii – mówi Dariusz Piekarski, prezes Sare. Dodaje, że w tym kontekście pozytywnie ocenia stabilne przychody spółki i prawie 10-proc. wzrost EBITDA. – Obecnie liczba realizowanych kampanii rośnie, dlatego spodziewamy się dobrych wyników w kolejnych okresach – sygnalizuje.

W ostatnich miesiącach notowania Sare są pod presją. W wolnym obrocie jest niewiele akcji. Sare o delistingu jednak nie myśli.

– Zdecydowanie chcemy pozostać spółką giełdową. Jesteśmy świadomi, że obecny niski free float nie sprzyja płynności notowań, jednak przed grupą są bardzo dobre perspektywy rozwoju – przekonuje prezes. Dodaje, że spółka uruchomiła program opcyjny, który wpłynie na poszerzenie akcjonariatu o grono kluczowych pracowników.

Tymczasem niedawno na rynek trafiła informacja, że sąd odmówił rejestracji zmian w statucie Sare. O co chodzi?

– Trzeba zaznaczyć, że rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego jest skomplikowaną procedurą ze względów formalnoprawnych, nierzadko zdarzają się odmowy rejestracji tego typu zmian w statutach spółek giełdowych, o czym możemy przeczytać w ich raportach bieżących – uspokaja prezes. Wyjaśnia, że Sare sąd odmówił rejestracji ze względu na wcześniejsze prawomocne oddalenie wniosku z powodu braków formalnych. Mimo ich uzupełnienia w terminie nie doszło do rejestracji zmian związanych z podwyższeniem kapitału.

– W związku z powyższym zwrócimy wkłady niepieniężne Romanowi Grygierkowi i zwołamy walne zgromadzenie w celu ponownego przeprowadzenia emisji akcji, które zostaną objęte w zamian za 10 proc. udziałów spółki zależnej INIS – wyjaśnia prezes Piekarski. Dodaje, że transakcje te związane są z porządkowaniem struktury właścicielskiej grupy. Niewykluczone są też nowe przejęcia.

– W szczególności interesują nas spółki z zasobami rozszerzającymi nasz portfel usług oraz trafiające do dużej grupy klientów – mówi prezes. Dodaje, że spółka ma ujemny dług netto, co daje jej wiele możliwości finansowania potencjalnych przejęć. kmk

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/sare

Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją