Po południu taniały one o niespełna 2 proc. We wtorek na rynek trafiły gry „Gwint" i „Thronebreaker" na konsole PS4 i XboxOne. Jak podkreśla Trigon DM, wraz z premierą na konsole studio wyda też aktualizację do gry „Thronebreaker". W wersji na komputery PC gra ta zadebiutowała 23 października na platformie GOG (podobnie jak „Gwint").
Na razie flagowym projektem, na którym spółka osiąga gros przychodów, jest cykl gier o wiedźminie, a w przyszłości ma to być „Cyberpunk 2077". Zdaniem analityków jego sprzedaż będzie na tyle duża, że pozwoli spółce załapać się na nowe zasady biznesu prowadzonego przez platformę Steam. To właśnie ta informacja spowodowała poniedziałkowy wzrost notowań. Studia, których gry osiągną określony pułap sprzedaży, będą mogły zapłacić portalowi niższą marżę. To z kolei podbije ich marże, a w kasie zostanie więcej pieniędzy.
W III kwartale 2018 r. grupa CD Projekt wypracowała 67 mln zł przychodów i 15,5 mln zł zysku netto. Inwestorzy zastanawiają się, jak zakończy się spór z Andrzejem Sapkowskim. Autor książek o wiedźminie, które stały się inspiracją dla twórczości giełdowej spółki, domaga się od niej dodatkowego wynagrodzenia. Zarząd kwestionuje roszczenia.
Książki są wdzięczną bazą do tworzenia gier. W tym kierunku idzie też studio The Dust, które 4 grudnia podpisało list intencyjny z Jackiem Piekarą, znanym pisarzem fantasy. Ma on przenieść na spółkę prawa autorskie do swoich książek. List intencyjny obowiązuje przez trzy miesiące. W tym czasie planowane jest zawarcie umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy. Na razie w raporcie nie ma informacji o żadnych kwotach. W reakcji na podpisanie listu intencyjnego z Piekarą akcje The Dust w poniedziałek zyskiwały 6 proc.
Notowania akcji na stronie: