Ta największa w kraju telewizja kablowa należąca do amerykańskiej grupy Liberty Global nie posiada własnej infrastruktury komórkowej. Do tej pory oferowała usługi mobilne w sposób marginalny: raczej wygaszała biznes przejęty wraz z siecią Aster, opierający się na infrastrukturze Orange Polska. Liczba użytkowników UPC korzystających z usług mobilnych we wrześniu ub.r. wynosiła 3,3 tys., podczas gdy łączna liczba abonentów kablówki to blisko 1,43 mln.
W nowym podejściu do sprzedaży usług komórkowych UPC będzie korzystać z umowy zawartej w 2017 r. z P4, operatorem sieci Play (grupa Play Communications). Jej warunki finansowe nie zostały podane do publicznej wiadomości. Według naszych informacji MVNO rozliczają się zwykle „z dołu", płacąc hurtową stawkę za minuty, wiadomości i pulę internetu zużytą przez ich klientów.
Z komunikatów Playa wynika, że ustalane mogą być również opłaty minimalne w skali roku. Dla przykładu największy MVNO pod względem liczby użytkowników – Virgin Mobile – płaci P4 rocznie minimum 24 mln zł.
Play użycza infrastruktury największej liczbie MVNO w Polsce Z jego usług, oprócz Virgin, korzystają telewizje kablowe, takie jak Inea czy Vectra, operator stacjonarny Netia (z grupy Cyfrowy Polsat) oraz wielu niezależnych graczy, takich jak Mobile Vikings.
Przychody z rozliczeń z MVNO odpowiadały w ub.r. za około 3 proc. przychodów komórkowego operatora. Były też kategorią rosnącą. W ciągu trzech kwartałów 2018 r. przychody Play Communications z tytułu usług na rzecz operatorów wirtualnych sieci wyniosły około 127 mln zł i były wyższe o około 9 proc. niż rok wcześniej (telekom wykazuje je w pozycji „pozostałe przychody z wykorzytania usług", ang. other usage revenue).