Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.02.2019 21:54 Publikacja: 22.02.2019 05:00
Foto: Bloomberg
Po południu drożały o kilkanaście procent, a zwyżce towarzyszył wysoki obrót. Była to reakcja na informację o zbliżających się premierach, co ważne – z nowego dla spółki segmentu tzw. hyper-casual. 14 marca odbędzie się premiera „Pocket Mini Golf", a 28 marca – „Endless Lake".
Vivid Games wyjaśnia, że jego rozwój w segmencie hyper-casual zakłada testy kilkudziesięciu gier rocznie oraz publikację tylko najlepszych z nich. Spółka podkreśla, że fenomen popularności tego typu gier opiera się na prostej rozgrywce dostosowanej do masowego odbiorcy, a monetyzacja bazuje na wyświetlaniu formatów reklamowych. To obecnie najbardziej popularna kategoria gier mobilnych w Stanach Zjednoczonych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent gier zamierza po raz siódmy w swojej historii wypłacić dywidendę. Na horyzoncie jest też skup akcji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Notowania Creotechu poruszają się w mocnym trendzie wzrostowym. Dziś kurs wyznaczył historyczne maksimum, przekraczając psychologiczną granicę. Od czasu debiutu akcje spółki podrożały pięciokrotnie.
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas