Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Notowania Compu w ostatnich tygodniach utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie, natomiast kurs zależnego Elzabu systematycznie spada. Inwestorzy zastanawiają się, jakie dla całej grupy będzie II półrocze. W pierwszym Comp wynikami nie zachwycił. Były gorsze niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W raporcie możemy też wyczytać, że na koniec czerwca spółka nie wypełniła jednego z kowenantów.
Chodzi o zapis umowy z BNP Paribas, dotyczący wskaźnika płynności. Wyniósł 1,1 wobec wartości referencyjnej 1,2. Spółka czeka teraz na stanowisko banku, ale jest dobrej myśli i nie widzi ryzyka wypowiedzenia umów kredytowych. Zarząd przypomina, że analogiczna sytuacja związana z naruszeniem wskaźnika płynności była na koniec 2018 r. i spółka otrzymała wtedy stosowną zgodę. Comp podkreśla również, że gdyby skorygował wskaźnik o wartość obligacji refinansowanych zobowiązaniami długoterminowymi bankowymi to kształtowałaby się on na poziomie nieco ponad 1,3.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.
Technologiczna grupa pokazała wyniki. Są nieco słabsze od prognoz analityków, ale notowania mocno rosną. Dlaczego?
Erste Group obniżyło cenę docelową dla akcji XTPL. W nowych szacunkach analitycy uwzględnili znacznie niższe przychody i wyniki niż wcześniej. Nie wierzą, że spółka do 2026 r. wypracuje 100 mln zł przychodów zapowiadanych przez zarząd.
Umowę kredytową na 3,7 mld zł podpisał z konsorcjum banków Światłowód Inwestycje, joint venture Orange Polska i holenderskiej grupy APG.