Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów. Jej wartość wyniesie 363 mln zł, z czego 91,9 proc. akcji zostanie nabytych przez inwestorów instytucjonalnych, a pozostałe 8,1 proc. przez indywidualnych.

Marcin Kuśmierz, prezes Shopera komentuje, że zainteresowanie w IPO płynęło zarówno od inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych. - Zyskują oni dostęp do kolejnego ciekawego podmiotu z ekspozycją na branżę e-commerce – dodał.

Shoper to lider na polskim rynku dostawców oprogramowania dla e-commerce w modelu SaaS. Z rozwiązań oferowanych przez Shopera na koniec I kwartału 2021 r. korzystało ponad 21 tys. Sklepów.

Przedmiotem trwającej oferty jest ponad 7,7 mln akcji, które reprezentują 27,1 proc. kapitału zakładowego oraz 27,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu (razem z opcją stabilizacyjną ok. 9 proc. liczby akcji w ofercie). Oferującymi walory są obecni akcjonariusze: fundusz V4C POLAND PLUS FUND S.C.A. SICAV FIAR, Modhaus sp. z o.o., KFF Sarl, Krzysztof Krawczyk oraz Rafał Krawczyk. Akcjonariusze sprzedający oraz spółka zobowiązali się do niesprzedawania lub nieemitowania akcji spółki przez okres 360 dni po ofercie.

Menedżerami oferty są mBank, BM PKO BP oraz Wood & Company Financial Services, a.s. Inwestorom indywidualnym ostatecznie zaoferowano 623 512 walorów, stanowiących około 8 proc. oferowanych akcji (wcześniej spółka informowała że będzie to około 10-15 proc.), a inwestorom instytucjonalnym pozostałe 7 108 116. Przydział zaplanowano na 5 lipca, a do debiutu na GPW ma dojść około 9 lipca.