Zgodnie z wcześniejszymi informacjami „Parkietu” miejsce wśród nadzorców jako niezależny członek dostał Grzegorz Krystek, zgłoszony przez Aviva PTE. Do RN powołany został również Czesław Grzesiak, kandydat zgłoszony przez PZU OFE Złota Jesień.
NWZA odwołało z rady nadzorczej Wojciecha Cichońskiego, przedstawiciela pracowników. Wniosek o to zgłosił Skarb Państwa. Taki sam los spotkał Ryszarda Malarskiego (specjalista zajmujący się inżynierią lądową, obecnie zatrudniony w Banku Światowym). Odwołanie dwóch członków było konieczne, by udostępnić miejsca funduszom. Rada cały czas liczy dziewięciu członków i jest to maksymalna liczba przewidziana statutem.
Przyjęcie przedstawicieli funduszy do rady nadzorczej PGE jest zgodne z ostatnimi deklaracjami Skarbu Państwa. Minister Aleksander Grad mówił niedawno, że fundusze biorące udział w prywatyzacji państwowych spółek będą dostawały miejsca w radach, w zależności od poziomu zaangażowania. Szef MSP zadeklarował nawet, że w przypadku inwestorów obejmujących duże pakiety akcji ministerstwo rozważy przyznawanie ich przedstawicielom stanowisk w zarządach.
W tym roku Ministerstwo Skarbu chce sprzedać około 10 proc. walorów PGE za około 4 mld zł. Można przypuszczać, że podobnie jak podczas ubiegłorocznej oferty grupy przed jej debiutem na giełdzie, spora część sprzedawanego pakietu zostanie skierowana do inwestorów instytucjonalnych.
[ramka][b]Inwestycja w Opolu idzie naprzód [/b]