Inwestorom detalicznym zaoferowano 129 tys. papierów dłużnych, a instytucjom 121 tys. Ci ostatni zapisali się na prawie całą przeznaczoną dla nich transzę, czyli na 118,7 tys. sztuk. Pozostałą pulę spółka zdecydowała się przesunąć dla inwestorów indywidualnych ze względu na bardzo duże zainteresowanie subskrypcją. Detaliści zapisali się w sumie na 435,4 tys. papierów, co oznacza, że ich zlecenia zostały zredukowane o prawie 70 proc.
Była to pierwsza transza papierów z całego programu emisji obligacji zakładającego pozyskanie do czerwca 2013 r. maksymalnie 200 mln zł.
– Wielkość kolejnych emisji obligacji jest jeszcze przedmiotem kalkulacji i zależy zarówno od postępów w realizacji zaplanowanych inwestycji, jak i czynników makroekonomicznych. Do kolejnej emisji mogłoby dojść nawet jeszcze w 2012 roku, ale żadne decyzje odnośnie do terminów i wartości nie zapadły – zaznacza Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita.
Pozyskane z emisji papierów dłużnych środki pójdą na realizację strategii rozwoju na lata 2012–2014. – Jedną z istotniejszych inwestycji jest zmiana technologii produkcji chloru z rtęciowej na membranową. Przyniesie ona nie tylko korzyści ekologiczne, ale przede wszystkim oszczędności. Inwestycje pozwolą też na pozyskanie nowych klientów z branży farmaceutycznej i zaawansowanych polimerów oraz na umocnienie pozycji na krajowym rynku sody kaustycznej – tłumaczy Zdon.