złoto
Zmiana strategii Fedu powinna sprzyjać powrotowi notowań metalu powyżej 2000 USD za uncję.
Cel: 2150 USD/oz.
S&P 500
Nadzieje na szczepionkę przeciwko koronawirusowi oraz stymulacja gospodarcza banków centralnych i rządów pchają indeksy cały czas na północ.
Wejście: 3350 pkt.
Cel: 3600 pkt.
Marcin Sulewski
Santander Bank Polska
USD/MXN
Inflacja powyżej celu i bank centralny Meksyku obniżający stopy procentowe, by pomóc gospodarce, to niekorzystne połączenie dla tamtejszej waluty.
Wejście: 22,25.
mączka sojowa
Cena mączki sojowej przebiła szczyt z lipca i liczę, że teraz może wystąpić fala wzrostowa podobna do tej z marca.
Cel: 328. Stop loss: 293 USD.
DAX
Podtrzymuję typ sprzed miesiąca i liczę na kontynuację zwyżek po przebiciu lipcowego maksimum.
Wejście: 13 314 pkt.
Cel: 13 730 pkt.
Marek Rogalski
DM BOŚ
USD/MXN
Układ techniczny nie wyklucza pojawienia się odbicia na bazie podwójnego dna. Istnieje korzystna relacja potencjalnego zysku do ryzyka.
Wejście: 21,65. Stop loss: 20,90.
ryż
Ceny ryżu są po dużych spadkach z czerwca, kiedy to wstępne raporty wskazały na możliwą klęskę urodzaju. Obecnie może być to rynek zachowujący się kontrariańsko do reszty.
Stop loss: 11,50 USD/cwt.
Hang Seng China Ent.
Indeks chińskich spółek nie wykorzystał szansy na wzrost w ostatnich tygodniach, co może dawać szansę na rozegranie jego słabości.
Stop loss: 10 600 pkt.
Sobiesław Kozłowski
Noble Securities
EUR/USD
Para jest postrzegana jako „trendowa", tzn. relatywnie długo przebywająca w trendzie. Po blisko dziesięciu latach siły USD, aktualnie EUR zaczyna odżywać jak feniks z popiołów. Kluczowe argumenty za siłą EUR to m.in. szybkie uzgodnienie programu odbudowy. SL: 1,1674.
Miedź
Popularność złota i obawy o stan gospodarki doprowadziły wskaźnik złoto/miedź do historycznych maksimów, co wydaje się pewną aberracją. W krótkim terminie korekta na rentowności obligacji skarbowych USA wywiera presję na notowaniach złota.
Stop loss: 274,74 centów/funt.
Russell 2000
Wysokie odczyty znacznej części amerykańskich wskaźników nastrojów ostrzegają przed krótkoterminową korektą, a reakcja zgodna z kontrariańskim podejściem wydaje się obecnie bardziej pewna w przypadku szerokiego rynku.
Bartosz Sawicki
TMS Brokers
AUD/NZD
W notowaniach AUD/NZD w sierpniu doszło do zmiany długoterminowego trendu z bocznego na wzrostowy. Dolar nowozelandzki jest jedną z walut, która będzie pod najsilniejszym, negatywnym wpływem polityki pieniężnej.
ropa WTI
Dodatkowym, wzrostowym impulsem w notowaniach ropy stały się anomalie pogodowe w USA. Wraz z wygaśnięciem ich wpływu notowania będą zagrożone mocnym cofnięciem ze względu na nadal słabe fundamenty.
NYSE Arca Gold Miners
Sierpniowa korekta wskaźnika grupującego notowania spółek wydobywających kruszec była stosunkowo głęboka, ale nie zachwiała dominującym trendem wzrostowym.
Andrzej Kiedrowicz
analityk
AUD/USD
Ostatnia zapowiedź prezesa Fedu, że bank centralny będzie dążył do pełnego zatrudnienia kosztem wyższej inflacji, jest wyjątkowo gołębia dla dolara. Z kolei dolar australijski jest walutowym beneficjentem apetytu na ryzyko, które dominuje obecnie na rynkach finansowych.
złoto
Korekta dobiega końca i cena kruszcu ponownie wzrośnie powyżej 2000 dolarów za uncję. Wzrost wspiera Fed, który za wszelką cenę chce utrzymywać ultraluźną politykę pieniężną kosztem wyceny dolara. Dodatkowo rośnie ryzyko nasilenia pandemii.
S&P 500
Wrzesień jest historycznie najsłabszym miesiącem dla amerykańskich indeksów w ciągu ostatnich 40 lat. Do tego niepewność związana ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA może dać inwestorom pretekst do korekty w trendzie wzrostowym.