Reklama

Wprowadził Energę na giełdę, teraz jest w centrum uwagi

Na szefa gdańskiej spółki patrzą dziś niemal wszyscy – inwestorzy krajowi i zagraniczni, analitycy rynku, dziennikarze. To nowy człowiek na warszawskim parkiecie.
Wprowadził Energę na giełdę, teraz jest w centrum uwagi

Foto: spółka

Mirosław Bieliński pełni funkcję prezesa Energi od 2008 roku. Tak długi staż w fotelu szefa spółki kontrolowanej przez Skarb Państwa nie jest może czymś niespotykanym, ale należy jednak do rzadkości. Bieliński, jako absolwent Wydziału Ekonomiki Produkcji oraz podyplomowego Studium Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Gdańskim, pracował wcześniej w spółkach zajmujących się finansami, analizami rynku, doradztwem strategicznym i finansowym. Związany był z takimi firmami, jak Doradca Consultants LTD czy TPS. Specjalizował się w realizacji dużych projektów typu interim management, łączących w sobie konsulting z zarządzaniem. Był również odpowiedzialny za projekty prywatyzacyjne, a także restrukturyzacyjne czy deweloperskie.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama