"Światem rządzi Goldman Sachs"

Brytyjskie media nie mogą ochłonąć po szokująco szczerej wypowiedzi niezależnego brokera finansowego, który przyznał, że marzy o ponownym kryzysie finansowym i recesji.

Aktualizacja: 23.02.2017 13:02 Publikacja: 28.09.2011 16:07

Okupacja Wall Street

Okupacja Wall Street

Foto: AFP

Wywiad BBC z Alessio Rastanim obejrzało już w ciągu dwóch dni w internecie na You Tube co najmniej półtora miliona osób.

- Ja jestem brokerem. Kiedy widzę okazję do zarobienia pieniędzy, to ją chwytam. Większości brokerów nie obchodzi łatanie gospodarki, całej tej sytuacji. Nasza praca to na tym zarobić.

Zaraz potem padło szokujące wyznanie: - Osobiście, marzę o tej chwili od trzech lat. Muszę wyznać, że co wieczór idę spać i śni mi się kolejna recesja. Bo kiedy się zawali rynek, euro i wielkie firmy, przy właściwym planie można będzie zarobić wielkie pieniądze.

Miary osłupienia brytyjskich dziennikarzy i publiczności dopełniło pogardliwe zbycie międzynarodowych wysiłków, aby zapobiec katastrofie.- Nie pora modlić się teraz, żeby rządy coś na to pomogły. Rządy nie rządzą światem, tylko Goldman Sachs.

Ale Alessio Rastani ma dobre serce i radzi zwykłym ludziom, jak uniknąć potopu:- Przede wszystkim ludzie powinni chronić swój majątek, to co posiadają. Bo ja przewiduję, że w ciągu niespełna roku znikną oszczędności milionów ludzi. A to dopiero początek.

Alessio Rastani swoją szczerością wyrobił sobie wysoką pozycje na brytyjskiej liście powszechnie znienawidzonych sprawców kryzysu, obok bankierów i nieroztropnych ministrów folgujących instytucjom finansowym.

Pojawiły się informacje, że Rastani to oszust, który należy do grupy Yes Men i ma niewiele wspólnego z biznesem. Takie informacje pojawiły się w serwisie społecznościowym Twitter, a także w serwisie Huffington Post. Brytyjska stacja przeprowadziła kontrolę i zapewniła, że nie znalazła, żadnych dowodów na to, że mógłby to być żart. BBC opublikowało we wtorek oficjalne stanowisko w sprawie wywiadu z Rastanim. "To niezależny trader, jeden z wielu, którzy na naszej antenie mówił o recesji".


Parkiet PLUS
Czy chińska nadwyżka jest groźna dla świata?
Parkiet PLUS
Usługa zarządzania aktywami klientów to nie kiosk z pietruszką
Parkiet PLUS
„Sell in May and go away” – ile w tym prawdy?
Parkiet PLUS
100 lat nie kończy historii złotego, ale zbliża się czas euro
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Parkiet PLUS
Dobrze, że S&P 500 (trochę) się skorygował po euforycznym I kwartale
Parkiet PLUS
Szukajmy spółek, ale też i inwestorów