Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.02.2017 04:43 Publikacja: 20.03.2013 10:00
Foto: Archiwum
Jedną z zalet produktów strukturyzowanych jest możliwość określenia przez klientów poziomu ryzyka, jaki są w stanie zaakceptować. Posiadają one bowiem pełną lub niepełną ochronę kapitału. Te pierwsze gwarantują, że zainwestowana kwota – bez względu na ewentualne niepowodzenie struktury – zostanie zwrócona na koniec okresu inwestycji (należy jednak pamiętać, że będzie ona pomniejszona o możliwą opłatę za zarządzanie i opłatę wstępną). Oferują one jednak niższy potencjalny zysk. W przypadku drugich istnieje możliwość utraty części kapitału, ale jednocześnie ewentualny zarobek jest większy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Warren Buffett nadal stroni od większych transakcji, chętniej pozbywa się akcji z portfela niż je kupuje, większość firm z jego grupy notuje spadek zysków, a gotówka bije rekordy.
Już za tydzień odbędzie się konferencja o produktach strukturyzowanych notowanych na GPW.
Ubiegły rok w branży maklerskiej stał pod znakiem zdecydowanie większej sprzedaży produktów strukturyzowanych. Pośrednicy chcą iść za ciosem.
Sprzedaż produktów strukturyzowanych u brokerów w 2022 r. będzie wyraźnie większa niż w poprzednim roku.
Branża maklerska coraz prężniej rozwija rynek produktów strukturyzowanych. Ofertę tego typu rozwiązań inwestycyjnych, skierowaną do szerokiego grona odbiorców, prowadzi aktualnie m.in. BM Pekao czy też BM Alior Banku.
Brokerzy szukają pomysłów, jak zagospodarować wolną gotówkę, która jest na rynku. Coraz częstszą propozycją dla klientów stają się produkty strukturyzowane.
Rośnie obrót giełdowymi „strukturami". Wciąż jest jeszcze jednak wiele do zrobienia, głównie w kwestii edukacji inwestorów indywidualnych. I nie tylko ich.
W obrocie na warszawskiej giełdzie pojawiły się nowe produkty strukturyzowane. Są to certyfikaty partycypacyjne typu long dla których instrumentem bazowym są kontrakty terminowe na ropę naftową Brent.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas