Oferta Celon Pharmy była największym ubiegłorocznym IPO na GPW. Spółka pozyskała od inwestorów 245 mln zł. Jaka część tych pieniędzy została już zainwestowana?
W naszym prospekcie emisyjnym precyzyjnie określiliśmy, w co chcemy inwestować i z żelazną konsekwencją się tego trzymamy. Znacząco zwiększyliśmy już moce wytwórcze leku Salmex. Zaczynamy też duży projekt rozbudowy centrum badawczo-rozwojowego. Projekt ten powinien kosztować 80–100 mln, z czego blisko 40 mln zł pozyskaliśmy z programu „Innowacyjna gospodarka". W ramach tego projektu Celon Pharma stanie się największym przedsiębiorstwem badawczo-rozwojowym w tej części Europy zatrudniającym ponad 200 naukowców, którzy będą pracowali nad innowacyjnymi terapiami. Cały czas rozwijamy też projekty badawczo-rozwojowe.