Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Ignalińska Elektrownia Jądrowa zostanie rozebrana do 2038 r. Działały tu dwa reaktory o łącznej mocy 3 tys. MW, tego samego typu co w Czarnobylu. Każdy pracował tylko 22 lata. Żaden z nich przed zamknięciem (odpowiednio w 2004 i 2009 r.) się nie spłacił.
Zamknięcie dwóch reaktorów w Ignalińskiej Elektrowni Atomowej – każdy o mocy 1,5 tys. MW – będzie Litwę kosztować łącznie 3,4 mld euro. Już wydano 1,1 mld euro, a brakuje 1,33 mld zł. Rozbiórka zakończy się za 20 lat.
Wilno od kilku miesięcy negocjuje warunki zwiększenia wsparcia unijnego na zamknięcie elektrowni, gdzie pracowały reaktory tego samego typu co w Czarnobylu (RMKB – lekkowodne, wrzące reaktory z moderatorem grafitowym). Zakończenie ich pracy było warunkiem akcesji Litwy do Wspólnoty, więc Bruksela obiecała współfinansowanie. Teraz jednak przy kolejnych perspektywach trzeba bronić uzgodnień.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Rada Polityki Pieniężnej znów obniżyła stopy procentowe. W sumie spadły one już o 175 punktów bazowych. Stopa re...
Co trzeci respondent biorący udział w badaniu BIG InfoMonitor i BIK twierdzi, że Polacy w sferze finansowej nie...
Zła wiadomość jest taka, że przez ostatnich 12 miesięcy zdecydowana większość deweloperów mieszkaniowych obecnyc...
Wzrost sprzedaży detalicznej spowodował osłabienie tempa przyrostu oszczędności – we wrześniu przybyło mniej niż...
Europejska Emerytura, czyli pierwszy polski Ogólnoeuropejski Indywidualny Produkt Emerytalny (OIPE), ruszyła dwa...
Wyniki banków za III kwartał powinny być wciąż znakomite. Ale wcale nie musi to poprawić ich notowań na giełdzie...