Jakie są priorytety dla Biotonu na najbliższe miesiące?
Pomimo pandemii i zasadniczo radykalnej zmiany, jaka nastąpiła na rynku w różnych jego częściach, spółka kontynuuje reformy zapoczątkowane trzy lata temu. Pierwszy etap, obejmujący najgłębsze zmiany organizacyjne i portfelowe, a także dystrybucyjne, zakończył się z końcem 2019 r. W bieżącym roku i kolejnych koncentrujemy się na umacnianiu pozycji w diabetologii – a więc zarówno w insulinach, jak i w lekach stosowanych na etapie przedinsulinowym lub lekach towarzyszących, tj. związanych z chorobami współistniejącymi z cukrzycą.
Na jakim etapie są prace nad analogami insuliny?
W kwestii analogów spółka ściśle współpracuje z Yifan Pharmaceuticals, będącym jednocześnie największym udziałowcem Biotonu, nad transferem technologii krótko- i długodziałających analogów, które docelowo będą wytwarzane w Biotonie. Mimo pandemii i ograniczeń komunikacyjnych prace te przebiegają zasadniczo zgodnie z harmonogramem i jesteśmy zadowoleni z efektów osiągniętych do tej pory.
Analitycy zakładają, że przychody i wyniki waszej grupy będą z roku na rok rosły, ale na dodatni wynik netto trzeba będzie poczekać przynajmniej do 2022 r. Czy zarząd też ma takie założenia?