Dość silny ruch na dolarze spowodował wybicie się z meczących zakresów w przypadku niektórych par walutowych (np. AUDUSD, NZDUSD), a także wzrost cen surowców. Dodatkowo dość dobre nastroje utrzymujące się na rynkach akcji sprzyjały większej skłonności do ryzyka. Indeks dolarowy znalazł się również na nowych tegorocznych minimach. Dolarowi nie pomógł również fakt, iż pojawiają się nowe głosy (roczny raport UNCTAD) za stworzeniem nowego światowego systemu rezerw, składającego się z kilku walut.
Po raz kolejny pozytywnie zaskoczyły natomiast dane z Australii na temat indeksu zaufania konsumentów Westpac, który wzrósł we wrześniu o 5,2%. Coraz lepsze wskaźniki napływające z australijskiej gospodarki mogą przyśpieszyć decyzję banku centralnego o podwyżce stóp procentowych. Lepsze dane powodują wzrost zainteresowania kupnem AUD. Para AUDUSD wybiła się górą z szerszego zakresu wahań, tym samym kontynuując trend wzrostowy.
W dniu dzisiejszym najważniejszą publikacją będzie raport na temat stanu amerykańskiej gospodarki tzw. Beżowa Księga Fed. Z ostatniego raportu wynikało, że sytuacja na rynku pracy i na rynku nieruchomości pozostaje słaba. Zauważono jednak, że tempo spadku gospodarczego spowolniło lub ustabilizowało się w większość okręgów. Dzisiejszy raport powinien mięć kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wrześniowe nastroje na rynkach akcji.
[b]EURPLN[/b]
Pomimo silnych ruchów na dolarze w dniu wczorajszym, eurozłoty zachowywał się dość stabilnie, z tendencją do lekkiego umocnienia złotego. W dalszym ciągu EURPLN handlowany jest w zakresie, a zakres ruchu od początku tego tygodnia pozostaje dość ograniczony. Brak siły na przełamanie wsparcia w rejonie 4,06 może po raz kolejny przyczynić się do osłabienia złotego. Połowa całości ostatniego ruchu spadkowego z poziomu 4,1855 wyznacza opór w rejonie 4,13.