Eurodolar powraca do poniedziałkowych minimów

Brak wyraźnego trendu i bardzo niska zmienność- tak scharakteryzować można notowania walut G-10 w ostatnich tygodniach. Warto w tym kontekście odnotować, że zmienność jednomiesięcznych opcji na EUR/USD spadła do poziomu najniższego od 2007 roku.

Aktualizacja: 14.02.2017 17:37 Publikacja: 02.11.2012 09:08

Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki

Foto: TMS Brokers

Eurodolar pozostaje w wąskim przedziale wahań 1,2880 – 1,3020 i w piątek rano zbliża się do jego dolnego ograniczenia. Do większej zmienności nie przyczyniła się nawet rzadko spotykana lawina danych makroekonomicznych z USA. Zarówno raport ADP, jak i indeks ISM wypadły lepiej od oczekiwań. Obniżyła się liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych, a nastroje konsumentów mierzone wskaźnikiem Conference Board wzrosły do poziomu najwyższego od ponad czterech lat. Pozytywne doniesienia z amerykańskiej gospodarki wywindowały indeksy po obu stronach Atlantyku. Na wzroście apetytu na ryzyko najwydatniej skorzystał - ostatnio najsłabszy w gronie walut surowcowych - dolar kanadyjski. Z kolei kurs AUD/USD podjął nieudaną próbę powrotu ponad ważny opór 1,04, a kurs USD/JPY powrócił powyżej okrągłego poziomu 80,00. Kurs EUR/PLN utrzymuje się wąskim przedziale wahań i rano kwotowany jest na poziomie 4,12. Ważny poziom wyznacza długoterminowa średnia ruchoma, która obecnie przebiega w okolicach 4,1750.

USA: Zatrudnienie rośnie w niezadowalającym tempie

Kluczowym punktem sesji będzie comiesięczna seria odczytów danych z amerykańskiego rynku pracy. Spodziewany jest przyrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o około 125 tys. etatów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że stopa bezrobocia wzrośnie z 7,8 do 7,9 proc. W rezultacie diagnoza amerykańskiego rynku pracy nie może ulec zmianie: jego kondycja ulega poprawie, ale w niezadowalającym tempie.

Sporządził:

Bartosz Sawicki

Departament Analiz

Okiem eksperta
Wszystkie oczy na Radę
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Okiem eksperta
Nowa rzeczywistość dla górników złota
Okiem eksperta
Ruchy popytowe na indeksach dotarły do ważnych barier podażowych
Okiem eksperta
WIG nie przejmuje się premierem
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Okiem eksperta
Jest rekord. Po korekcie na warszawskiej giełdzie nie ma śladu
Okiem eksperta
Złoto błyszczy