Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 19:16 Publikacja: 11.09.2015 06:13
Adrianna Kocięda, analityk, NWAI DM
Foto: Archiwum
Sprzedaż zapadających w 2026 r. obligacji serii DS0726 przy rentowności na poziomie 3,066 proc. pociągnęła w dół ceny dziesięciolatek na rynku wtórnym. Spadki cen na otwarciu zostały wykorzystane przez inwestorów do zakupów, co przełożyło się na całkiem przyzwoite obroty, które do godz. 16 osiągnęły blisko miliard PLN.
Czwartek był kolejnym dniem mieszanych nastrojów na rynkach międzynarodowych. Spadek sierpniowego PPI (indeks cen producentów) w Chinach o 5,9 proc. r./r. spowodował pogłębienie niepewności w regionie. Dodatkowo oliwy do ognia dolała wypowiedź szefa banku centralnego Nowej Zelandii, obawiającego się dalszego osłabiania juana oraz deflacji w innych krajach. Chęć przenoszenia kapitału do bezpieczniejszych aktywów miała odzwierciedlenie we wzroście cen obligacji największych europejskich gospodarek. W czwartek ceny niemieckich i francuskich obligacji rosły, osiągając o godz. 16 rentowności na poziomach odpowiednio 0,697 i 1,011. Zwyżkom cen francuskiego długu nie zaszkodziły nawet opublikowane rano słabe dane dotyczące produkcji przemysłowej, która w lipcu spadła o 0,80 proc. r./r. wobec prognozy na poziomie +0,60 proc. r./r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Kwiecień zakończył się tak, jak podejrzewaliśmy – najpierw na początku miesiąca został wyznaczony lokalny dołek, potem akcje amerykańskie przestały wykazywać niedowartościowanie na tle reszty świata. Na początku maja widać kontynuację „powrotu do normalności”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas