Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 16:03 Publikacja: 05.10.2016 08:49
Konrad Ryczko, analityk, DM BOŚ
Foto: Archiwum
Dynamiczne reakcje inwestorów na publikacje z USA (jak niedawny odczyt ISM) tłumaczyć należy faktem, iż to wokół USD koncentrują się obecnie główne czynniki inicjujące handel: wybory prezydenckie oraz perspektywy polityki monetarnej Fed. O ile w przypadku FOMC inwestorzy dość powszechnie spodziewają się prawdopodobnej podwyżki stóp przed końcem roku, o tyle ewentualne zwycięstwo Donalda Trumpa i jego wpływ na rynek jest są już dyskusyjne. Obecnie uwaga rynków kieruje się na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy (NFP). Wydaje się, iż wzrost obaw o niemiecki Deutsche Bank był jedynie ponownym powrotem czynnika generującego chwilowe podbicie awersji do ryzyka.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas