Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 16:10 Publikacja: 06.10.2016 08:10
Andrzej Bebłociński, szef sprzedaży instytucjonalnej
Foto: Archiwum
Polskimi papierami handlowano w tle przeceny trwającej od początku października na rynkach bazowych oraz zaplanowanej na czwartek aukcji. Rentowność niemieckiego bunda i amerykańskiego Treasuriesa wzrosła od poniedziałku już o 10 pkt bazowych.
Lepszy wskaźnik ISM za wrzesień to pierwsza z serii danych zaplanowanych za oceanem na ten tydzień. W środę inwestorzy czekali jeszcze na wrześniową wartość pozaprzemysłowego wskaźnika ISM. W piątek rynek otrzyma informacje z amerykańskiego rynku pracy. To ważne dane z punktu widzenia zaplanowanego na grudzień posiedzenia Fedu. W środę rynek kontraktów terminowych wyceniał prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych na grudniowym posiedzeniu na około 60 proc. Na dwa tygodnie przed grudniową podwyżką stóp, na którą Fed zdecydował się w 2015 r., to prawdopodobieństwo wynosiło 70 proc. Na zaplanowanym na czwartek przetargu Ministerstwo Finansów zaoferuje wart do 6 mld zł pakiet dwuletnich obligacji zerokuponowych serii OK1018 oraz nowy, oferujący 2,50 proc., kupon dziesięcioletni benchmark serii DS0727. Na zakończonym w środę posiedzeniu RPP nie zmieniła stóp procentowych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas