Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.06.2017 08:00 Publikacja: 20.06.2017 08:00
Marcin Kiepas, główny analityk Fundacji FxCuffs
Foto: PARKIET
Pomagały zeszłotygodniowe nieudane próby doprowadzenia do silniejszej realizacji zysków na Wall Street, co w przypadku S&P500 i średniej przemysłowej może wkrótce zaowocować nowymi rekordami. Nastroje wsparły też wyniki wyborów we Francji, odbicie na rynku surowcowym oraz wzrost na parkietach w Azji i Europie.
W tym tygodniu wciąż banki centralne pozostaną w centrum uwagi. Dokładnie: Fed. Jednak nie wprost. Uwaga będzie skoncentrowana na wystąpieniach przedstawicieli Fedu. Inwestorzy będą szukali dodatkowych szczegółów stanowiska o jeszcze jednej podwyżce stóp w tym roku, a przede wszystkim wytycznych dotyczących normalizacji sumy bilansowej Fed. W centrum uwagi znajdą się jeszcze piątkowe wstępne odczyty czerwcowych indeksów PMI od Japonii, przez Niemcy, Francję i strefę euro, a na USA kończąc. Ważnym elementem rynkowej układanki będzie sytuacja na rynku surowcowym. Zwłaszcza ropy, gdzie od końca maja dominują spadki. W kraju zaś lokalnym wydarzeniem, które może nieco poprawić humory inwestorom, będą publikowane we wtorek majowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Mogą okazać się lepsze od konsensusu, wskazując na dwucyfrową dynamikę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najpopularniejszy ETF reprezentujący „górników złota” VanEck Gold Miners od początku roku zarobił ponad 40 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas