Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Notowana na małej giełdzie GLG Pharma, zależna od amerykańskiej firmy GLG Pharma USA, podpisała umowę z Instytutem Farmaceutycznym w Warszawie dotyczącą współpracy w zakresie przygotowania najważniejszego swojego projektu do badań klinicznych.
Porozumienie zostało zawarte na potrzeby prac realizowanych przez zespół naukowców GLG Pharma w zakresie rozwoju cząsteczki GLG-805, która będzie badana pod kątem leczenia potrójnie negatywnego raka piersi (jeden z najgorzej rokujących typów nowotworów piersi) w oparciu o innowacyjny inhibitor białka STAT-3. Prace będą dotyczyły również stworzenia testów diagnostycznych opartych na metodach immunochemicznych do szybkiej diagnostyki tego właśnie nowotworu. Projekt ten jest flagowym projektem spółki. Zarząd wiąże z nim najważniejsze plany inwestycyjne na najbliższe lata. Przedmiotem umowy jest opracowanie formuły i przeprowadzenie syntezy substancji czynnej GLG-805, niezbędnej do przeprowadzenia badań przedklinicznych. Ponadto Instytut zobowiązał się do opracowania pełnej dokumentacji na potrzeby celów rejestracyjnych oraz przygotowania wniosków patentowych uzyskanej formulacji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najbliższe tygodnie będą dla biotechnologicznej spółki kluczowe. Czy wniosek o upadłość zostanie wycofany?
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.