W ostatnich dniach akcje Biomedu Lublin cieszą się dużym wzięciem. Od połowy maja podrożały już o jedną trzecią. Coraz więcej inwestorów dostrzega duży potencjał głównych produktów spółki.
Onkologia i...
– Potencjał rynkowy leków z serii Onko BCG jest bardzo duży. W tej chwili nie jesteśmy w stanie wypełnić wszystkich naszych zamówień. Nasze analizy wykazują, że trzykrotne zwiększenie mocy produkcyjnych również nie zaspokoi rosnących potrzeb rynków, na których Biomed może sprzedawać ten produkt – mówi Adam Siwek, członek zarządu Biomedu Lublin. Preparaty z serii Onko BCG są stosowane w leczeniu powierzchownych, nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego. Inwestycja w trzykrotne zwiększenie mocy produkcyjnych będzie kosztowała ok. 630 tys. zł i ma zostać zakończona w II kw. 2018 r. – W dalszej perspektywie myślimy o budowie nowego wydziału, którego zdolności produkcyjne będą już pozwalały na aktywność spółki na nowych rynkach pod warunkiem znalezienia źródeł sfinansowania tej inwestycji – mówi Siwek. W 2016 r. przychody ze sprzedaży leków z serii Onko BCG wyniosły 1,6 mln zł, co stanowiło blisko 5 proc. całości przychodów lubelskiej firmy.
...leki probiotyczne
Zarząd chce też sprzedać prawa do kluczowej dla firmy marki Lakcid, pod którą sprzedawane są trzy produkty probiotyczne, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości probiotyków dostępnych na polskim rynku mające status leku, a nie suplementu diety. – W przypadku marki Lakcid trwa proces due diligence. Dwóch potencjalnych klientów już zakończyło swoje badanie. Na krótkiej liście firm, które zaprosiliśmy do due diligence, mamy kilka krajowych i zagranicznych podmiotów. Pierwszej oferty wiążącej oczekujemy już w czerwcu. Liczymy, że prawo do marki Lakcid uda nam się sprzedać jesienią. Chcielibyśmy się skoncentrować na produkcji, zaś za sprzedaż i marketing odpowiadałby nowy właściciel marki. Podmioty, które złożyły ofertę na Lakcid, mają w planach zwielokrotnienie sprzedaży tego probiotyku nie tylko na rosnącym rynku w Polsce – ujawnia Siwek.