W II kwartale spółka sprzedała w kraju jedynie 205 urządzeń do zdalnej diagnostyki raka piersi wobec 455 urządzeń sprzedanych w I kwartale. Ponadto w II kwartale sprzedanych zostało 91 abonamentów bez urządzeń.

Od początku wprowadzenia produktu na rynek, czyli od 19 października 2016 r. Braster sprzedał łącznie 2 577 urządzeń i 1 119 abonamentów. Dzięki urządzeniu kobiety wykonały do tej pory 1 458 badań, z czego 690 w samym II kwartale.

„Emitent pragnie zaznaczyć, że tempo wprowadzania produktu na rynek polski jest na zadowalającym poziomie zważywszy, iż rodzimy rynek jest traktowany jako możliwość zebrania doświadczenia przed wejściem na rynki zagraniczne. W związku z powyższym, począwszy od II kwartału 2017 roku, spółka skierowała swoją działalność promocyjno-marketingową do środowiska lekarskiego w celu zwiększenia rozpoznawalności urządzenia Braster oraz wsparcia zachowań pro-zakupowych kobiet. Ponadto rozpoczęła działania mające na celu zapoczątkowanie sprzedaży na rynkach zagranicznych w drugiej połowie 2017 roku." - czytamy w komunikacie spółki.

Na początku wtorkowej sesji akcje Brastera tanieją o 0,4 proc., do 13,95 zł.