Współpraca dotyczyć będzie rozwoju przedklinicznego oraz klinicznego związku SEL120 (potencjalny lek), w ostrej białaczce szpikowej oraz innych potencjalnych wskazaniach w obszarze nowotworów układu krwiotwórczego. Na mocy kontraktu LLS dofinansuje prace rozwojowe SEL120 kwotą do 3,25 mln USD.
– Współpraca z LLS będzie miała wymiar nie tylko finansowy, ale również merytoryczny. Podpisana umowa daje nam wsparcie badawcze ze strony instytucji z ogromną wiedzą i doświadczeniem w obszarze nowotworów krwi oraz dostęp do światowej klasy ekspertów i konsultantów współpracujących z LLS. Mamy ogromną nadzieję, że wspólnie uda nam się przyspieszyć rozwój przełomowych terapii dla pacjentów – mówi Krzysztof Brzózka, wiceprezes zarządu Selvity.
Misją LLS jest znalezienie skutecznych terapii m.in. białaczek i chłoniaków oraz polepszenie jakości życia chorych na nie pacjentów. Od powołania w 1949 r. fundacja przeznaczyła na badania i rozwój projektów ponad miliard dolarów. Roczny budżet badawczy wynosi ok. 50 mln USD. Fundacja wspiera obecnie ok. 300 projektów.
Kilka dni temu Selvita podała strategię grupy na lata 2017–2021, w ramach której chce przeznaczyć 260 mln zł na rozwój projektów innowacyjnych. 140 mln zł ma pochodzić z emisji akcji. MKT