W IV kwartale spółka sprzedała 34 urządzenia i 1570 pakietów badań (w tym pakiety sprzedane bankowi Santander). Dla porównania w IV kwartale 2016 r. sprzedanych zostało 1917 urządzeń. Od października 2017 r., Braster zmienił model sprzedażowy, który zamiast zakupu abonamentów umożliwia zakup pakietów badań bez urządzenia oraz samego urządzenie zawierającego 1 badanie.

- Przez ostatnie miesiące nasz zespół intensywnie pracował nad wzmocnieniem i zbudowaniem świadomości marki Braster na polskim rynku. Na bazie zdobytego doświadczenia dywersyfikujemy kanały dystrybucji poprzez zmniejszenie nacisku na sprzedaż apteczną i skierowanie struktur sprzedażowych bezpośrednio do firm i dużych korporacji, które w ramach CSR będą oferowały system Braster swoim pracownicom. Ponadto w dalszym ciągu kontynuujemy współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego. Chcemy coraz mocniej rozwijać kanał sprzedaży B2B, gdyż widzimy jego potencjał oraz dużą efektywność kosztową – tłumaczy Marcin Halicki, prezes Brastera.

Od kilku miesięcy Braster prowadzi działania, które mają przybliżyć spółkę do wejścia na rynki zagraniczne. W zeszłym miesiącu firma podpisała umowę pilotażową z dystrybutorem z Wielkiej Brytanii. Pilotaż profesjonalny, medyczny i techniczny urządzenia i systemu telemedycznego Braster zostanie przeprowadzony wśród brytyjskich klinik medycznych w pierwszym półroczu 2018 r. Aktualnie Braster jest w bieżącym kontakcie z potencjalnymi partnerami z ZEA, Chin, Indii, Argentyny, RPA, Iranu, Malezji i Arabii Saudyjskiej. Na rynku japońskim spółka jest na etapie pilotaży. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa rejestracja systemu i zaraz po tym ma ruszyć pilotaż.