Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.12.2019 05:08 Publikacja: 12.12.2019 05:08
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Była to odpowiedź rynku na informację, że Total FIZ, główny akcjonariusz spółki, sprzedał w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) 7,37 proc. akcji (170,7 tys. sztuk) biotechnologicznej spółki. Cena sprzedaży jednej akcji ustalona została na 60 zł, o 20 proc. powyżej kursu giełdowego.
Główny akcjonariusz postanowił upłynnić część swojego pakietu w celu objęcia nowych akcji i wsparcia spółki środkami na rozwój działalności. We wtorek akcjonariusze zdecydowali o emisji 231,5 tys. nowych akcji spółki wyłącznie dla Total FIZ. Akcjonariusz ten zobowiązał się do objęcia emisji po takiej samej cenie, po jakiej wcześniej sprzeda akcje w ABB. - W ramach emisji kupimy więcej akcji niż sprzedaliśmy w ABB, dzięki temu zachowamy swoje udziały. Równocześnie chcemy zagwarantować spółce środki na dokończenie najważniejszych projektów, przede wszystkim sprzedaż systemu PCR|ONE – wyjaśnia Konrad Łapiński, zarządzający funduszem Total FIZ.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W ostatnich kwartałach przychody biotechnologicznej spółki wzrosły, ale marże nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zarząd deklaruje, że będą szły w górę. Zdaniem analityków w 2025 r. rzeczywiście są przesłanki poprawy rezultatów.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Branża biotechnologiczna znajduje się w przełomowym momencie. Ale na giełdzie tego nie widać. Większość firm z sektora jest wyceniana znacząco niżej niż w rekomendacjach – wynika z analizy „Parkietu”. Mediana potencjału zwyżek wynosi 32 proc.
Naszym zadaniem jako zarządu jest bezpiecznie przeprowadzić okręt przez turbulencje. Zwłaszcza że w ładowni wieziemy potencjał transakcji o wielkiej wartości – mówi Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics.
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas